
Een beeldend geschreven klassieker van Nobelprijswinnaar Mario Vargas Llosa over het menselijk onvermogen om het verleden los te laten
Urania Cabral keert na vijfendertig jaar terug naar de Dominicaanse Republiek om haar zieke vader te confronteren met zijn verleden als marionet van de verschrikkelijke dictator Rafael Trujillo. Via haar monologen, en het meedogenloze verhaal van Trujillo, komen de tientallen jaren die deze potentaat zijn land terroriseerde tot leven.
Het feest van de Bok is behalve een beeldend verslag van een dictatuur ook het verhaal van een vrouw die haar traumatische verleden niet achter zich kan laten en die zich, ondanks de gruwelijke herinneringen die ze met zich meedraagt, tot haar dood verbonden zal voelen met een perverse dictator.
In de pers
‘Een weergaloze roman.’ NRC
‘Indringend tot op het bot.’ Vrij Nederland
‘Een van Vargas Llosa’s meesterwerken.’ De Standaard
Nous publions uniquement les avis qui respectent les conditions requises. Consultez nos conditions pour les avis.